HİKAYEMİZ

Dondurmanızın keyfini çıkarırken size lezzetli bir hikaye anlatalım ister misiniz ?

Bundan 30 sene önce ilkbahar aylarında bir Çeşme sabahında sakız ve deniz kokusu içinde bir efsane doğdu. Şimdi çilek kırmızısından fıstık yeşiline her rengi var ama küçükken sarışınmış. Zaman geçti çıktı çimen kokan tepelere uçurtmasını saldı Alaçatı’nın rüzgarına. Meyvelerin en tazesini, sütün en nefisini de böyle keşfetti. Tahmin edersiniz ki çabucak büyüdü. Büyüdü büyümesine de kalbi hep çocuk kaldı. Aldı eline kepçesini, külahını koyuldu lezzet yoğurmaya ve insanları çağırmaya. İşte böyle başladı Veli Usta efsanesi. Çeşme’de kime sorsan Veli Usta’yı gösterdi, kim ismini duysa yüzüne bir tebessüm yayılıverdi. Dondurmayı yalnız çocuklar yer diye kim demiş bilmiyoruz ama dondurmanın Veli Usta’sı: ‘Dondurma mideye değil kalbe gider, o yüzden her kalpte, lezzetli bir dondurmaya yaşı mevsimi olmadan yer vardır.’ demiş, ne de güzel söylemiş. 1983-Veli Usta’yı 1983 yılından itibaren Türkiye’nin dört bir köşesinden Çeşme’ye gelenler doğal lezzetler diyarı olarak tanıdılar. Çeşme Şantiye plaj evlerin’ de 10 m2 lik bir dükkanda tek bir dondurma dolabı ve dondurma makinesi ile misafirlerini ağırlamaya başlayan Veli Usta; aradan geçen yıllar içinde Veli Usta hayranlarının desteğiyle, hızla ve emin adımlarla büyüdü.

DEĞERLER


 
 
VELİ USTA ŞUBELERİ
 • 1994

  İlk şube 1994 yılında Ilıca’da tek bir yer Veli Usta severlere yetmediği için açıldı.
 • 2001

  Veli Usta zaman içinde ve müşterilerinin talepleri doğrultusunda klasik "dondurmacı dükkanı" olmaktan çıkarak, kafe pastane konseptine geçiş yaptı.
 • 2001-2013

  İzmir ve Çeşme'de 8 şube daha açıldı
 • 2013

  Artan bayilik taleplerine istinaden üretim tesisi kuruldu.
 • 2016

  Ağustos ayında fauna ve florası keçi sütünün kalitesi bakımından geniş olan, organik tarımın göz bebeği İzmir’in Sakin beldesi Seferihisar’a komşu Urla Bademlerde 7000 m2 üzerine, kendi enerjisini kendi karşılayan, taştan ve ahşaptan yeşil bir üretim tesisi kurdu.
 • 2018-2019

  Veli Usta Shop'un hayata geçirilmesi ile birlikte, internet ortamında da ürün satışlarımız yapılmaktadır.